Program dostępu do terapii lekami o wysokiej skuteczności dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane i edukacji pacjentów z zakresu choroby pn.: PROGRAM “NAUKA RATUJE ŻYCIE”
Założenia Programu
Jednym z głównych wyzwań na ścieżce pacjenta ze stwardnieniem rozsianym (SM) w dostępie do nowoczesnej, skutecznej i bezpiecznej terapii jest deficyt specjalistycznych pomp, koniecznych do przeprowadzenia wlewów w warunkach szpitalnych powodując zaburzenia w cyklu leczenia i opóźnienia w podawaniu terapii.
Ponadto ważnym obszarem niezaspokojonych potrzeb pacjentów, który jest kluczowy w SM, jest zapewnienie kompleksowego wsparcia na każdym etapie choroby, przede wszystkim wsparcia psychologicznego i edukacyjnego. Edukacja pacjentów chorych na SM powinna skupiać się na zapewnieniu informacji i narzędzi niezbędnych do samokontroli podczas leczenia i życia z chorobą.
Roche Polska sp. z o.o. (“Roche Polska”), odpowiadając na potrzeby pacjentów oraz środowiska medycznego, postanowił wesprzeć ich angażując się w szereg działań edukacyjnych dotyczących SM oraz adresując bariery w dostępie do nowoczesnych terapii.
Opis Programu
Roche Polska postanowiła wesprzeć placówki prowadzące program lekowy B.29, by poprzez udostępnienie do użytku wolumetrycznych pomp infuzyjnych oraz edukację pacjentów nt. zarządzania chorobą poprawić świadomość nt. stwardnienia rozsianego oraz ułatwić dostęp do nowoczesnych terapii pacjentom z SM.
Roche Polska udostępni do użytku wolumetryczne pompy infuzyjne tym ośrodkom, które spełnią warunki brzegowe Programu, wyrażą chęć przystąpienia do niego i podpiszą stosowną umowę z Roche Polska.
Program nie obejmuje linii infuzyjnych do codziennej obsługi wolumetrycznych pomp infuzyjnych.
Liczba wolumetrycznych pomp infuzyjnych dostępna w Programie jest ograniczona i wynosi 30 sztuk.
Liczba wolumetrycznych pomp infuzyjnych, które mogą być przekazane jednej placówce określona została w warunkach brzegowych Programu.
Wolumetryczne pompy infuzyjne będą mogły być wykorzystywane przez ośrodki lecznicze wyłącznie na oddziałach neurologicznych.
Zasady kwalifikacji do Programu
Wnioski (Oświadczenie) można składać od 28 października 2024 r. do 18 listopada 2024 r., do godz 23:59.
O przyznaniu wolumetrycznej pompy infuzyjnej w programie decyduje kolejność zgłoszeń (data i godzina e-maila wysłanego na adres biuro.prasowe@roche.com z zeskanowanym oświadczeniem) do wyczerpania limitu.
Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wypełnienie oświadczenia w którym należy zawrzeć:
- nazwę i dane teleadresowe ośrodka (wraz z nr KRS/NIP),
- deklarację chęci przystąpienia do Programu (Oświadczenie), podpisaną przez osobę upoważnioną po stronie placówki,
- potwierdzenie prowadzenia terapii pacjentów w programie B.29.
O przyjęciu wniosku w ramach Programu, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Do Programu będą mogły zgłaszać się placówki, które prowadzą terapię pacjentów w programie lekowym B.29.
Ośrodki, które biorą udział w Programie mogą otrzymać maksymalnie 1 wolumetryczną pompę infuzyjną w ramach programu.
Roche Polska zastrzega sobie prawo odmowy włączenia placówki do Programu w sytuacji wyczerpania liczby wolumetrycznych pomp infuzyjnych przewidzianych na jego realizację.
Przekazanie olumetrycznych pomp infuzyjnych oraz materiałów edukacyjnych dla pacjentów podmiotom leczniczym, które zostaną zakwalifikowane do udziału w Programie zostanie zrealizowane w terminie ustalonym w umowie zawartej z Roche Polska.
Umowy zostaną zawarte według wzoru przygotowanego przez Roche Polska.